Wersja:                

Ruszyła kolejna edycja MyFrenchFilmFestival!!

Zabójstwa, łzy, śmiech i pocałunki - to wszystko czeka na Was podczas 6. edycji MyFrenchFilmFestival.com, który zaczyna się właśnie dzisiaj. Odkryjcie jury festiwalu i nasze filmy już teraz!

Wczoraj, podczas gali otwarcia na Wieży Eiffla, przewodniczący jury Nicolas Winding Refn otworzył 6. edycję MyFrenchFilmFestival. Tak! Duński reżyser kultowego „Drive” i niepokojącego „Bronsona” to pierwszy w historii festiwalu reżyser zagraniczny stojący na czele Jury filmowców. Bez wątpienia ożywi tę edycję.

Towarzyszyć mu będą równie utalentowani reżyserzy francuscy i zagraniczni. W Jury znajdzie się też Flamandczyk Felix Van Groeningen, reżyser barwnego „Boso, ale na rowerze” i wspaniałego „W kręgu miłości”, Marjane Satrapi, genialna reżyserka pochodzenia francusko-irańskiego i twórczyni „Persepolis”, Kurczaka ze śliwkami” oraz „Głosów”, a także Valérie Donzelli, reżyserka „Wypowiedzenia wojny”, wielkiego sukcesu z 2012 roku oraz „Marguerite et Julien”. Wreszcie to światowej klasy eklektyczne grono dopełni David Robert Mitchell, amerykański reżyser fenomenalnego horroru „Coś za mną chodzi”, które uważane jest już za klasyk. Nie możemy się doczekać aż ta 5 reżyserów spotka się, by dyskutować na temat filmów biorących udział w konkursie!

A skoro już o nich mowa, czas odkryć filmy biorące udział w tegorocznym festiwalu! Filmy podzielone są według różnej tematyki, która wyraźnie je wyróżnia i pokazuje różnorodność kina francuskiego.

Cóż może być bardziej francuskiego od francuskiego pocałunku?

Nawet jeśli nie da się potwierdzić, że pocałunek francuski został wymyślony we Francji, mówi się, że t Francuzi doprowadzili go do perfekcji. Pocałunek dwa razy i trzy, między kobietami, kochankami... wystarczy ich dla wszystkich miłośników pocałunków (francuskich)!

Filmy z kategorii French Kiss:


Kto powiedział, że kino frankofońskie nie może wbić w krzesło?

W przeciągu ostatnich lat kino frankofońskie przeżyło odnowę poprzez wkraczanie w tematykę i estetykę łamiące wszelkie zasady. In Your Face rozłoży Was na łopatki!

Filmy z kategorii In Your Face :


Jakie może być piękniejsze tło dla komedii romantycznej niż najpiękniejsze miasto świata?

Paryż nie jest pogrążonym we śnie miastem-muzą. Nie jest też jedynie miastem turystycznym. Nie, Paryżanie, ci prawdziwi, artyści, intelektualiści, buntownicy, zakochują się tam w pięknych mieszkaniach, na ulicy, w teatrach, w muzeach. Jak przystało na Francuzów!

Filmy konkursowe z kategorii Paris Comedy


Sceny zbrodni, trzymające w napięciu śledztwa.

Choć Francja jest krajem kochanków i artystów, jest też teatrem przyprawiających o dreszcz zbrodni. Na wsi podczas upalnego lata czy w środku nocy w Paryżu  ̶  niebezpieczeństwo czyha wszędzie.

Filmy z kategorii Crime Scene:


Cóż może być bardziej kuszącego dla kinomaniaków niż cała sekcja poświęcona filmom dokumentalnym na temat kina?

Dokument o tym, co myślą aktorzy z całego świata na temat kina francuskiego oraz inny, opowiadający o miejscu kobiety w dzisiejszym świecie kina. Oba te pouczające i ciekawe filmy są częścią tegorocznego programu festiwalowego.

Filmy z kategorii Cinema, Cinemas (poza konkursem):


Francuskie animacje w szczytowej formie!

Jeśli jakiś kraj stoi animacją, jest to właśnie Francja. W tym roku, aby lepiej zilustrować ten fakt, prezentujemy przegląd najlepszych filmów krótkometrażowych na chwilę obecną.

Filmy z kategorii Animation:


Francuscy młodzi, zagubione pokolenie.

Młodzi reżyserzy francuscy są często niesamowicie utalentowani i bardzo obiecujący. Nierzadko jednak ukazują w swych filmach bardzo smutną rzeczywistość tułaczego młodego pokolenia, uginającego się pod ciężarem problemów. To pokolenie ludzi zagubionych.

Filmy z kategorii Lost Generation:


Opowieści o dzisiejszych kobietach. 

Nie tylko młode kobiety są coraz częściej obecne przed kamerą, ale i również za nią. Przedstawiamy 5 filmów krótkometrażowych, ukazujących dzisiejsze kobiety.

Filmy z kategorii Women’s Tales


Możecie już teraz rozpocząć oglądanie powyższych filmów tutaj!

Więcej informacji na temat tegorocznych filmów festiwalowych i tegorocznej edycji, możecie znaleźć w katalogu poniżej.Czytaj dalej

Pobierz: DP-MYFFF - 6ème edition.pdf


MyFrenchFilmFestival.com Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z: contact@myfrenchfilmfestival.com

Jeśli nie chcesz otrzymywać więcej tych powiadomień, kliknij tutaj.
Znajdziesz nas również na: